Luottamushenkilöt 2021- 2025

Eero Bogdanoff

Maakuntavaltuusto, maakuntavaltuuston tarkastuslautakunta

Yhteystiedot:

eero.bogdanoff@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 050 4635353
Maakuntavaltuusto varajäsen: Timo Vornanen Tarkastusltk varajäsen: Tiina tikka

Marjatta Räty

Maakuntavaltuusto, Riverian valtuuston jäsen

Yhteystiedot:

marjatta.raty@nullluottamus.joensuu.fi
Puh. 050 5431972
Maakuntavaltuusto varajäsen: Outi Mara Riverian valtuusto varajäsen: Esa Härkönen

Esko Saastamoinen

Maakuntahallituksen jäsen

Yhteystiedot:

esko.saastamoinen@nullvuonis.net
040 558 7997
varajäsen: Asseri Kinnunen

Osmo Pirhonen

Maakuntavaltuusto; valtuustoryhmän pj, Siun Soten hallituksen jäsen

Yhteystiedot:

osmo.pirhonen@nullkitee.fi
puh. 0400-887803
Maakuntavaltuuston varajäsen : Emmi Hakulinen

Keijo Porkka

Maakuntavaltuusto

Yhteystiedot:

varajäsen: Niko Keronen

Tiina Tikka

Maakuntavaltuusto

Yhteystiedot:



varajäsen: Tero Karttunen

Jarno Kuningas

Maakuntavaltuusto

Yhteystiedot:

varajäsen:

Henry Määttä

Maakuntavaltuusto, maakunnan yhteistyöryhmän (MYR) jäsen.

Yhteystiedot:

varajäsen: Jaana Meriläinen

Olli Puhakka

Riverian valtuusto, valtuustoryhmän pj, tarkastus ltk vpj.

Yhteystiedot:

olli.puhakka@nullilomantsi.fi
puh. 0400 195033
Varajäsen: Minna Purmonen ja Riveria tarkast.ltk varajäsen: Sanna Niiranen

Sanna Niiranen

Riveria valtuusto

Yhteystiedot:


varajäsen: Miia Davidson

Keijo Romppanen

Riveria valtuusto

Yhteystiedot:


varajäsen: Jouni Jolkkonen

Jaakko Muikku

Riveria valtuusto

Yhteystiedot:



Varajäsen: Sari Nygren

Veera Korhonen

Riveria valtuusto

Yhteystiedot:


Varajäsen: Eino Järvinen

Mika Purmonen

Riverian hallituksen 2.vpj

Yhteystiedot:

050 - 411 2102
mika_purmonen@nullhotmail.com
varajäsen: Tiina Tikka

Outi Mara

Siunsote hallitus, siunsoten henkilöstö jaosto, maakunnan yhteistyörymän (MYR) varajäsen

Yhteystiedot:

outi.mara@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 040 5933104
Varajäsen: Timo Paakkunainen

Jarkko Lampinen

Siunsote valtuusto, siunsoten tarkastuslautakunnan vpj

Yhteystiedot:

jarkko.lampinen@nullkitee.fi
puh. 044 587 0296
varajäsen: Kaisa Kiiskinen. Tarkastuslautakunnan varajäsen: Heidi Wilska

Sampsa Jääskeläinen

Siunsote valtuusto

Yhteystiedot:

sampsa.jaaskelainen@nullluottamus.joensuu.fi
puh. 045 8851870
varajäsen: Sari Sallinen

Anssi Jumppanen

Siunsote valtuusto

Yhteystiedot:

anssi.jumppanen@nullluottamus.joensuu.fi
puh.050 3449211
varajäsen: Sirpa Hyökki

Raija Tofferi

Siunsote valtuusto

Yhteystiedot:

raijatoffe@nullhotmail.com
puh. 0403555091
varajäsen: Jari Korhonen

Heidi Wilska

Siunsote valtuusto, siunsoten tarkastuslautakunnan varajäsen.

Yhteystiedot:

Siunsoten valtuuston varajäsen: Jari Miettinen

Heidi Mustonen

Siunsote valtuusto, Riverian hallitus

Yhteystiedot:

Siunsote varajäsen: Tero Humaloja. Riveria hallitus varajäsen:

Mikko Hartikainen

Siunsote valtuusto

Yhteystiedot:



varajäsen: Rosa Härkönen

Merja Tuominen

Siunsote valtuusto

Yhteystiedot:


varajäsen: Sami Mattsson

Irene Armanto

Siunsote Ravinto-ja puhtaanapito Oy

Yhteystiedot:

irene.armanto0@nullgmail.com
puh. 0405934081
varajäsen: Esa Härkönen

Seppo Laasonen

Siunsote ympäristöterveyden huollon jaos

Yhteystiedot:

Varajäsen: Sabrina Turunen

Mika Hiltunen

Pelastuslaitoksen johtokunta

Yhteystiedot:

perus-s@nullhotmail.com
hiltsi1972@hotmail.com
varajäsen: Sabriina Turunen